DevCo Partners vahvistaa tiimiään kahdella uudella rekrytoinnilla
.png)
DevCo Partners vahvistaa tiimiään kahdella uudella rekrytoinnilla. Markus Huotari liittyy DevCon sijoitustiimiin ja Atte Joro aloittaa Finance Managerina.
Ennen DevColle siirtymistään, Markus työskenteli J.P. Morganilla keskittyen M&A- ja ECM-transaktioihin. Markus on kauppatieteiden maisteri Aalto-yliopistosta.
Atte siirtyi DevColle Greenstepilta jossa hän työskenteli CFO Services -tiimissä vastaten taloudellisesta raportoinnista, ennustamisesta sekä yritys- ja rahastoasiakkaiden tukemisesta. Tätä ennen hän toimi The Qt Companylla keskittyen konserniraportointiin ja globaalien talousprosessien kehittämiseen. Atella on Turun kauppakorkeakoulusta laskentatoimen ja rahoituksen kandidaatin tutkinto.
DevCo lyhyesti
DevCo on kehitysyhtiö ja aktiivinen omistaja, jonka tavoitteena on rakentaa pitkällä aikavälillä globaalisti johtavia yrityksiä valikoiduill aniche-toimialoilla. DevCo tarjoaa yritysten kehityksen tueksi operatiivisia lisäresursseja, strategista tukea ja pitkäjänteistä pääomaa. DevCo on tällä hetkellä merkittävänä omistajana kolmessa globaalisti johtavassa niche-toimialan yrityksessä – Vexvessä, Blueforsissa ja Medix Biochemicassa.
.png)
.png)

.png)